Ogłoszenia duszpasterskie z 3 Niedzieli Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

  1. Po południu o godz. 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 1700 , w piątek o 1730 dla dorosłych oraz po Mszy św. dla dorosłych i młodzieży.  
  3. W czwartek 16 marca po Mszy św. wieczorem nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Będzie okazja aby wynagradzać za zniewagi, które się teraz pojawiają pod Jego adresem.
  4. W zakrystii można nabyć  paschaliki i miód. Proponowana ofiara przez Caritas za paschalik to 10 zł i miód również 10 zł  .
  5. W tym tygodniu nastąpiła zmiana rachunku bankowego. Nowy numer konta parafialnego jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Można też otrzymać go w zakrystii.
  6. W czwartek 23 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Szczególna prośba do osób chorych by przez modlitwę i  cierpienia ofiarowane w tej intencji  wypraszać Boże błogosławieństwo dla księdza rekolekcjonisty i całej wspólnoty parafialnej.
  7. Profesorowie i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego zapraszają na żywą Drogę Krzyżową pt. „Zadziwienie Miłością”. Spektakl będzie w kościele 17 marca po Mszy św. wieczorem.
  8. W dniu 31 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: Tylko dla Romantyków (Idę bo szukam nadziei). Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

Dostępne będą dwie trasy:

Trasa Zielonakard. Stefana Wyszyńskiego – (ok. 31 km.) – Lesko – zielonym szlakiem przez Gruszkę, szlakiem św. Jana Pawła II na górę Trzech Krzyży – Olchowa – Łukowe – Góra Miłosierdzia – Kulaszne – Szczawne – Rzepedź – Komańcza.

Trasa Żółtaśw. Jana Pawła II – (ok. 20 km.) – Lesko – zielonym szlakiem przez Gruszkę, szlakiem św. Jana Pawła II na górę Trzech Krzyży – Olchowa – Tarnawa Górna – Gruszka – Huzele – Lesko.

Drogę krzyżową rozpoczynamy Mszą św. o godz. 1900 w Kościele parafialnym w Lesku, a następnie ruszamy na szlaki. Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 16 marca 2023 r. o godz. 1900 w Betanii. Zapisać się można w Zakrystii lub pod nr telefonu: 663 773 906.