Ogłoszenia duszpasterskie z I Niedzieli Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

 1. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Chcąc dobrze przygotować się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem podejmujemy różne dobre uczynki. Jest okazja aby w Adwencie podjąć dobrowolną abstynencję. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2019/2020, który będzie przeżywany pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.
 1. Dzisiaj po południu o godz. 1715 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Przez cały Adwent każdego dnia wieczorem roraty o godz. 1800. Starajmy się znaleźć czas by uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie. Do udziału w roratach szczególnie zapraszamy dzieci.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie opłatków, które będą roznoszone do domów całej parafii począwszy od 2 grudnia. W tym roku jak i w poprzednim opłatki do naszych domów będą roznosić członkowie Akcji Katolickiej, Civitas Christiana, Domowego Kościoła i Rady Duszpasterskiej oraz wolontariusze. Z opłatkami idzie kilka grup. Ofiary z tej racji składane, będą przeznaczone na  ogrzewanie kościoła i prace w kościele.  W mieście opłatki będą roznoszone od godz. 1600 do 2000,  na  Huzelach i Łączkach  w sobotę od godz. 900.
 1. W przyszłą niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Baligrodzie. Suma odpustowa o godz. 1030.
 1. W sobotę 7 grudnia na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. W czasie tej Mszy św. dzieci otrzymają medaliki.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.
 1. W Weremieniu spowiedź we czwartek od godz. 1600 a w Postołowie od 1700.
 1. Swoją wizytę w naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj. Odwiedzi dzieci w piątek  6 grudnia o godz. 1600. Biuro św. Mikołaja będzie czynne przed przybyciem od godz. 1500 do 1600 w zakrystii kościoła parafialnego.
 1. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka przeznaczona jest na prace remontowe.
 1. W zakrystii od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy to 5 zł.
 1. W poprzednich latach była zbierana żywność by pomóc potrzebującym. W tym roku również będzie można do 15 grudnia w kościele złożyć produkty żywnościowe, które zostaną przekazane osobom potrzebującym.
 1. Uczelnia państwowa w Sanoku, fundacja Czas Nadziei oraz MOSiR Sanok serdecznie zapraszają na Charytatywny Koncert Mikołajkowy dla Dawida Radziejewskiego, przewodnika górskiego, mistrza Polski w nordic Walking i wicemistrza świata w półmaratonie. Dawid we wrześniu uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doszło do przerwania rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż. Na koncercie  zbierane będą pieniądze na rehabilitację. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci.