Ogłoszenia z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 r.

 1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Po południu o godz. 17 30  nabożeństwo majowe.
 1. W tym tygodniu Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą: o godz. 7 00, 8 30, uroczysta suma z procesją ulicami  miasta o godz. 10 00, oraz wieczorem o godz. 18 00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11 30 i 13 00.

  Ołtarze przygotują: pierwszy na podwórzu kościelnym: Akcja Katolicka , drugi mieszkańcy ulicy 1000-lecia, trzeci mieszkańcy Rynku, a czwarty przy figurze Matki Bożej mieszkańcy Pl. Konstytucji 3 Maja.

  Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków jak również chłopców do dzwonienia w czasie procesji w Boże Ciało i przez całą oktawę . Zapraszamy na Mszę św. i procesję w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku przystąpiły do  I Komunii św.

  Przez całą oktawę zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia na Mszę św. wieczorem, po której będzie procesja Eucharystyczna. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił na terenie naszej archidiecezji ks. abp. Adam Szal.

 1. W Boże Ciało Msza św. w Weremieniu o godz. 9 00, a w Postołowie o 10 00. Zapraszamy na sumę z procesją  ulicami  miasta o godz. 10 00.
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź każdego dnia rano i wieczorem na Mszach św. a w pierwszy piątek od godz. 17 00. W najbliższą sobotę rozpoczynamy pięć pierwszych sobót miesiąca.

 1. W Weremieniu spowiedź we środę od godz. 16 00, a w Postołowie od 17 00.

 1. We czwartek kończymy nabożeństwa majowe i w piątek rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W Boże Ciało nabożeństwo majowe o godz. 17 30.
 1. W Przemyślu w niedzielę 3 czerwca jest organizowany VIII Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny. PROGRAM uroczystości jest następujący:
 • 11.30MSZA ŚWIĘTA w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abpa Adama Szala
 • 13.00 – Przemarsz do Rynku ul. Katedralną, Fredry, Franciszkańską i Kazimierzowską
 • 13.30 – Przemówienia okolicznościowe
 • 14.00 – Koncert zespołu „Arka Noego” połączony z piknikiem rodzinnym.

  W związku z tym jest organizowany wyjazd  do Przemyśla. Bardzo prosimy by do środy zgłosić  w zakrystii ilu chętnych byłoby na wyjazd. Czasu jest niewiele dlatego prosimy o mobilizację.

 1. W dniu 16 czerwca jest organizowana pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego w Lewoczy na Słowacji zwanego Słowacką Częstochową. Koszt około 110 zł. Zapisy w zakrystii do 6 czerwca.