Rekolekcje wielkopostne w Technikum Leśnym 1-3 marca 2016 r.

Rekolekcje wielkopostne w Szkole Leśnej odbyły się w dniach 1-3 marca bieżącego roku. Był to czas obfity w wiele treści i przeżyć, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Każdy dzień rozpoczynał się od świadectwa ludzi dotkniętych szczególnym działaniem Pana Boga. Wspólnym refrenem tych wypowiedzi, były słowa: dopiero, gdy powiedziałem Bogu «niech się dzieje Twoja wola», w moim życiu zaczęły się dziać cuda.

W pierwszym dniu świadectwo wygłosił Marcin, który przez prowadzone doświadczenia i wybuch, nieodwracalnie stracił wzrok oraz część górnych kończyn. Dzielił się, jak to doświadczenie wpłynęło na jego życie i relację do Boga. Obecnie, pomimo doświadczeń z przeszłości, prowadzi zajęcia uniwersyteckie, ma kochającą żonę oraz dwójkę małych dzieci. Podczas swojej wypowiedzi demonstrował w jaki sposób pływa, jeździ rowerem, posługuje się komputerem i telefonem.

Drugi dzień ubogaciły słowa Ani, mającej za sobą nieuleczalną chorobę nowotworową. Również to zdarzenie, stało się dla niej okazją do przemiany i pogłębienia relacji z Bogiem (zobacz więcej). Dzisiaj cieszy się szczęściem, mając wspaniałą rodzinę. W ostatnim dniu, jedna z obecnych studentek, podzieliła się doświadczeniem przebaczenia w swoim życiu. Całość rekolekcji prowadził ks. Bartłomiej – duszpasterz z Jarosławia. Jego słowo dotykało głębi serc uczniów, dzięki czemu Pan Bóg zajrzał do wielu z nich i rozpoczął proces uzdrowienia.

Dodatkowymi atrakcjami tego czasu był konkurs na zdobycie jednego z czternastu zestawów kosmetyków oraz wspólne animacje, zabawy i śpiew.