www

Ogłoszenia duszpasterskie z I Niedzieli Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

 1. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Chcąc dobrze przygotować się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem podejmujemy różne dobre uczynki. Jest okazja aby w Adwencie podjąć dobrowolną abstynencję. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2019/2020, który będzie przeżywany pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.
 1. Dzisiaj po południu o godz. 1715 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Przez cały Adwent każdego dnia wieczorem roraty o godz. 1800. Starajmy się znaleźć czas by uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie. Do udziału w roratach szczególnie zapraszamy dzieci.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie opłatków, które będą roznoszone do domów całej parafii począwszy od 2 grudnia. W tym roku jak i w poprzednim opłatki do naszych domów będą roznosić członkowie Akcji Katolickiej, Civitas Christiana, Domowego Kościoła i Rady Duszpasterskiej oraz wolontariusze. Z opłatkami idzie kilka grup. Ofiary z tej racji składane, będą przeznaczone na  ogrzewanie kościoła i prace w kościele.  W mieście opłatki będą roznoszone od godz. 1600 do 2000,  na  Huzelach i Łączkach  w sobotę od godz. 900.
 1. W przyszłą niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Baligrodzie. Suma odpustowa o godz. 1030.
 1. W sobotę 7 grudnia na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. W czasie tej Mszy św. dzieci otrzymają medaliki.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.
 1. W Weremieniu spowiedź we czwartek od godz. 1600 a w Postołowie od 1700.
 1. Swoją wizytę w naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj. Odwiedzi dzieci w piątek  6 grudnia o godz. 1600. Biuro św. Mikołaja będzie czynne przed przybyciem od godz. 1500 do 1600 w zakrystii kościoła parafialnego.
 1. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka przeznaczona jest na prace remontowe.
 1. W zakrystii od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy to 5 zł.
 1. W poprzednich latach była zbierana żywność by pomóc potrzebującym. W tym roku również będzie można do 15 grudnia w kościele złożyć produkty żywnościowe, które zostaną przekazane osobom potrzebującym.
 1. Uczelnia państwowa w Sanoku, fundacja Czas Nadziei oraz MOSiR Sanok serdecznie zapraszają na Charytatywny Koncert Mikołajkowy dla Dawida Radziejewskiego, przewodnika górskiego, mistrza Polski w nordic Walking i wicemistrza świata w półmaratonie. Dawid we wrześniu uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doszło do przerwania rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż. Na koncercie  zbierane będą pieniądze na rehabilitację. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci.
Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter