Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

  1.  W środę rocznica święceń biskupich  ks. abpa  Adama Szala, a w czwartek  dzień jego imienin. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
  2. Czwartek 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msze św. o godz. 630 i 700, nie będzie Mszy św. wieczorem o godz. 1800. Wieczorem zasiadamy do wigilijnego stołu. Wieczerzę rozpoczynamy wspólną modlitwą, następnie czytaniem Pisma świętego, a po wigilii niech będzie wspólne śpiewanie kolęd.    
  3. O północy w naszym kościele Pasterka, w Weremieniu – Pasterka o godz. 2200,  a w Postołowie o 2300 . Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  4. W piątek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę,  tylko nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano. Pierwsza Msza o godz. 830. W tym dniu nie obowiązuje post.
  5. W sobotę 26 grudnia Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Będzie też Mszy św. o godz. 1800.  
  6. W przyszłą niedzielę – 27 grudnia – święto Świętej Rodziny.
  7. W tym tygodniu zostały przywiezione dwie kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Jest już połowa nowych stacji. Kolejna VIII jest już malowana i sukcesywnie będą dostarczane do kościoła. Dziękujemy za ofiary składane w kościele, jak i wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy za ofiary złożone za opłatki, które są  przeznaczone na ogrzewanie kościoła, a jeśli coś z tego zostanie to posłuży do dalszych prac przy kościele. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki.
  8. W przedsionku głównym zostały zamontowane automaty ze święconą wodą. Wystarczy podłożyć dłoń pod dół automatu, a woda popłynie automatycznie.