Ogłoszenia duszpasterskie z 7 Niedzieli Zwykłej – 23 lutego 2020 r.

1. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorną nieszpory niedzielne.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Starajmy się zachować abstynencję przez cały Wielki Post. Módlmy się za ludzi uzależnionych i za ich rodziny. Może stać nas będzie na podjęcie zobowiązań trzeźwościowych, by w ten sposób pomóc ludziom uzależnionym.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta a dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.

5. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele z posypaniem głów popiołem, będą o godz. 630, 1000 i wieczorem o godz. 1800.
W Weremieniu Msza św. o godz. 1600 a w Postołowie o 1700, w szpitalu o 1600 .

6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

7. W Wielkim Poście Drogi Krzyżowe będą; dla dzieci we czwartek o godz. 1700, dla dorosłych w piątek o godz. 1730 i dla młodzieży w piątek po Mszy św. wieczorem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1700. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach . Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu …”

8. W Weremieniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1600, a w Postołowie o 1700.

9. W bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dla upamiętnienia tego Jubileuszu będą organizowane różne sympozja, akademie, nabożeństwa. Fundacja im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie” założona przed 28 laty z inicjatywy ks. abpa Ignacego Tokarczuka prowadzi różne dzieła pomocy dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym, chorym i bezdomnym. Dla upamiętnienia papieskiego Jubileuszu w naszej archidiecezji podjęto inicjatywę utworzenia Domu Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością w zabytkowym obiekcie w Przeworsku, który wymaga remontu i przystosowania dla niepełnosprawnych. Jest propozycja by na ten cel złożyć ofiarę na tacę w środę popielcową jako jałmużnę postną.