Ogłoszenia duszpasterskie z 4 Niedzieli Adwentu – 22 grudnia 2019 r.

1. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a we wtorek dzień imienin. pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.

2. Wtorek 24 grudnia  jest dniem oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msze św. o godz. 630 i 700, nie będzie  Mszy św. wieczorem o godz. 1800. Wieczorem zasiadamy do wigilijnego stołu. Wieczerzę rozpoczynamy wspólną modlitwą, następnie czytanie Pisma świętego, a po wigilii niech będzie wspólne śpiewanie kolęd.  Na wigilijnym stole w katolickim domu nie może być alkoholu .  O północy w naszym kościele Pasterka, w Weremieniu Pasterka o godz. 2200  a w Postołowie o 2300 . Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia .

3. We środę 25 grudnia  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą  niedzielę, tylko nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano. Pierwsza Msza o godz. 830.

4. We czwartek 26 grudnia Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika.  Msze św. jak w każdą niedzielę tylko nie będzie Mszy św. o godz. 1800.   

 5. W piątek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

6. W piątek, mimo oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje zachowanie postu.

7. W  przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny.

8. W piątek rozpocznie się wizyta duszpasterska o godz. 900. Jeden ksiądz pójdzie na Weremień, drugi będzie odwiedzał rodziny w Postołowie i dwóch na Łączkach. Jeden od strony Hoczwi, drugi od Huzel. Jeden z księży rozpocznie Huzele od Tarnawy i pójdzie na błonia.

Sobota  – jeden z księży będzie na Woli Postołowej, czterech  na  Huzelach. Jeden od Tarnawy, drugi od mostu w stronę Tarnawy. Dwóch Huzele przy drodze w stronę Hoczewi po jednej i drugiej stronie drogi.

9.  Ofiary z racji kolędy prosimy składać w kopertach w kościele na tacę.