Ogłoszenia z 22 Niedzieli Zwykłej – 1 września 2019 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Od przyszłej niedzieli jest już Msza św. o godz. 13 00. Na te Msze św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Na tych Mszach św. chcemy w prosty sposób przybliżać dzieciom tajemnicę Eucharystii i do niej wychowywać dlatego homilie są kierowane szczególnie do dzieci. Prosimy by dorośli, którzy nie przychodzą z dziećmi wybierali inne godziny Mszy św. wtedy będzie też więcej miejsca dla dzieci w ławkach.
 1. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie o godz. 8 00. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 1. Od jutra będzie także Msza św. rano o godz. 7 00.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  i pierwsza sobota miesiąca września .

         W czwartek  i  piątek  spowiedź od godz. 17 00. Niech dzieci i młodzież skorzystają ze spowiedzi, by z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Rodziców prosimy by przypomnieć dzieciom i młodzieży o spowiedzi. Spowiedź w Weremieniu w czwartek od godz. 16 00,  a w Postołowie od 17 00.

 1. W przyszłą niedzielę  8 września odpust w Średniej Wsi i w Bezmiechowej, suma odpustowa w Bezmiechowej o godz. 1100, a w Średniej Wsi o godz. 11 30.
 1. We wtorek o godz. 16 00 zbiórka wszystkich ministrantów.
 1. W piątek wieczorem zapraszamy na Mszę św. i spotkanie po Mszy św. młodzież należącą do RAM – u. Zapraszamy także młodzież, która by chciała należeć do tej wspólnoty.
 1. W sobotę o godz. 15 00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w grupy parafialne.
 1. W najbliższą sobotę o godz. 8 00 wyjazd na pielgrzymkę do Wielkich Oczu i Markowej z parkingu koło Liceum. Tych, którzy nie wpłacili należności prosimy by to zrobili w najbliższym czasie.
 1. Zrodziła się inicjatywa by na frontonie kościoła umieścić tablicę poświęcono tym, którzy na przestrzeni wieków przelali krew za Ojczyznę. Propozycja tej tablicy jest wystawiona na bocznym ołtarzu. Jeśli ktoś chciałby mieć udział w ufundowaniu tej tablicy to dobrowolną ofiarę na ten cel można złożyć do skarbonki, która jest również na ołtarzu bocznym.
 1. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, składka przeznaczona jest na prace remontowe naszego kościoła.
 1. Wszystkich chórzystów oraz osoby chętne do śpiewania w naszym chórze zapraszamy na próbę śpiewu w poniedziałek i czwartek o godz. 19 00 w sali św. Cecylii w domu katechetycznym na piętrze.
 1. W sobotę 21 września bieżącego roku jest pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Łańcuta. Początek spotkania o godz. 10 00. Zaproszeni są wszyscy pracownicy na czele z lekarzami oraz pielęgniarkami. Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje pani Zofia Baran z chirurgii.
 2. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych do różańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się w sobotę, 14 września 2019 r. Wezwanie do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, w szczególności wspólnoty dziecięce i młodzieżowe. Apel o łączność modlitewną przekażmy również osobom chorym, cierpiącym, przebywającym w różnych ośrodkach leczniczych i sanatoryjnych. Zachęcamy wszystkich, by stosowne modlitwy przeżyli także w gronach rodzinnych, przy domowych lub przydrożnych kapliczkach z wizerunkami krzyża.
 3. W sobotę 14 września w Postołowie będziemy przeżywać odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Będzie on połączony z modlitwą różańcową pod krzyżem, dlatego w sobotę 14 września udamy się z pielgrzymką do Postołowa by tam wspólnie się modlić. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej Ojczyzny.