Ogłoszenia z VIII Niedzieli Zwykłej – 3 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Starajmy się zachować abstynencję przez cały Wielki Post. Módlmy się za ludzi uzależnionych i za ich rodziny. Może stać nas będzie na podjęcie zobowiązań trzeźwościowych, by w ten sposób pomóc ludziom uzależnionym.
 1. Jutro 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Na Mszę św. wieczorem i spotkanie zapraszamy rodziców, których dzieci w tym roku mają przystąpić do sakramentu bierzmowania.

 1. We wtorek 5 marca na Mszę św. wieczorem zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę  na chrzcie świętym.

 1. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta a dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.

 1. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele z posypaniem głów popiołem, będą o godz. 6 30, 10 00 i wieczorem o godz. 18 00.
  W Weremieniu
  Msza św. o godz. 16 00, a w Postołowie o 17 00, w  szpitalu o 16 00 .
 1. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 1. W Wielkim Poście Drogi Krzyżowe będą; dla dzieci we czwartek o godz. 17 00, dla dorosłych w piątek o godz. 17 30 i dla młodzieży w piątek po Mszy św. wieczorem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17 00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach . Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu …”

 1. W Weremieniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16 00, a w Postołowie o 17 00.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek marca.
 1. Przypominamy młodym, którzy przygotowują się do zawarcia małżeństwa, że przynajmniej na trzy miesiące przed ślubem powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej aby spisać protokół i załatwić inne formalności. Na katechezę przedślubną narzeczeni powinni się zgłosić do poradni na sześć miesięcy przed ślubem.
 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu w domu katechetycznym o godz. 16 00 rozpoczną się katechezy dla młodzieży, która ukończyła 17 lat jako przygotowanie do małżeństwa. Zaświadczenie z tych katechez jest wymagane przy spisywaniu protokołu przedślubnego. Bardzo często młodzież lekceważy to przygotowanie i przychodzą do kancelarii bez zaświadczeń. Wtedy trzeba szukać takich spotkań w innych parafiach.
 1. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka przeznaczona jest na prace remontowe. W kościele jest już nowa rama do Ikony Matki Bożej Leskiej można ją zobaczyć w kaplicy Serca Jezusowego. Jeśli wszystko dobrze się ułoży to na święta Wielkanocne będzie już gotowy główny ołtarz.