Ogłoszenia z I Niedzieli Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 1. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Chcąc dobrze przygotować się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem podejmujemy różne dobre uczynki. Jest okazja aby w Adwencie podjąć dobrowolną abstynencję. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2018/2019, który będzie przeżywany pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
 1. Dzisiaj po południu o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Każdego dnia wieczorem roraty o godz. 18 00. Starajmy się znaleźć czas by uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie. Do udziału w roratach szczególnie zapraszamy dzieci.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10 00 poświęcenie opłatków, które będą roznoszone do domów całej parafii począwszy od 3 grudnia. W tym roku jak i w poprzednim opłatki do naszych domów będą roznosić członkowie Akcji Katolickiej, Civitas Christiana, Domowego Kościoła i Rady Duszpasterskiej. Z opłatkami idzie kilka grup. Ofiary z tej racji składane, będą przeznaczone na  ogrzewanie kościoła i prace w kościele.  W mieście opłatki będą roznoszone od godz. 16 00 do 20 00,  na  Huzelach i Łączkach  w sobotę od godz. 9 00.
 1. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe starajmy się w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Msze św. w naszym kościele o godz. 7 00, 10 00 i wieczorem o godz.18 00. Na godzinę 18 00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. W czasie tej Mszy św. dzieci otrzymają medaliki.  Msza św. w Weremieniu o godz. 16 00, w Postołowie o 17 00 .
 1. 8 grudnia odpust w Baligrodzie ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Suma odpustowa o godz. 11 00.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek grudnia. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17 00.

 1. W Weremieniu spowiedź we czwartek od godz. 16 00, a w Postołowie od 17 00.

 1. Swoją wizytę w naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj. Odwiedzi dzieci we czwartek 6 grudnia o godz. 16 00. Biuro św. Mikołaja będzie czynne przed przybyciem od godz. 15 00 do 16 00 w zakrystii kościoła parafialnego .
 1. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka przeznaczona jest na prace remontowe.

 1. W zakrystii od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena świecy to 5 zł.
 1. W poprzednich latach była zbierana żywność by pomóc potrzebującym. W tym roku również będzie można przez tydzień do przyszłego poniedziałku w kościele złożyć produkty żywnościowe, które zostaną przekazane osobom potrzebującym.

 1. Dzisiaj też są sprzedawane przez młodzież nasze parafialne kalendarze.