Ogłoszenia z I Niedzieli Adwentu, 27 listopada 2016 r.

1.Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Chcąc dobrze przygotować się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem podejmujemy różne dobre uczynki. Jest okazja aby w Adwencie podjąć dobrowolną abstynencję. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2016/2017. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Idźcie i głoście”.

2. Dzisiaj po południu o godz.17.15 nabożeństwo różańcowe i modlitwy za zmarłych.

3. Każdego dnia wieczorem roraty o godz. 18.00. Starajmy się znaleźć czas by uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie. Do udziału w roratach szczególnie zapraszamy dzieci.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca grudnia. Spowiedź w czwartek  i  w piątek od godz. 17.00.

5. W Weremieniu spowiedź we czwartek od godz. 16.00, a w Postołowie od 17.00.

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie opłatków, które będą roznoszone do domów całej parafii począwszy od 1 grudnia. W tym roku jak i w poprzednim opłatki do naszych domów będą roznosić członkowie Akcji Katolickiej i Civitas Christiana. Z opłatkami idzie kilka grup. Ofiary z tej racji składane, będą przeznaczone na  ogrzewanie kościoła.  W mieście opłatki będą roznoszone od godz. 16.00 do 20.00,  na  Huzelach i Łączkach  w sobotę od godz. 9.00.

8. Od poniedziałku w Adwencie, Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne. Ofiary w ten sposób zebrane będą przeznaczone na pomoc dzieciom potrzebującym.

9. Dzisiaj jeszcze po każdej Mszy św. w domu katechetycznym można złożyć podpis pod Europejską Inicjatywą Obywatelską w obronie małżeństwa i rodziny „Mama, Tata i Dzieci”