Ogłoszenia duszpasterskie z Pierwszej Niedzieli Adwentu

Rok Jubileuszowy1. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Chcąc dobrze przygotować się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem podejmujemy różne dobre uczynki. Jest okazja aby w Adwencie podjąć dobrowolną abstynencję. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2015/2016. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: Nowe życie w Chrystusie. Jest to trzeci rok czteroletniego programu duszpasterskiego, skoncentrowanego wokół sakramentu chrztu, przygotowującego do 1050 rocznicy chrztu Polski, którą będziemy przeżywać w roku 2016.

2. Dzisiaj po południu o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe i modlitwy za zmarłych.

3. Każdego dnia wieczorem RORATY o godz. 18 00. Starajmy się znaleźć czas by uczestniczyć w tej wspólnej modlitwie. Do udziału w roratach szczególnie zapraszamy dzieci.

4. Jutro zakończenie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii. O godz. 10 00 będzie odprawiona Msza św. a po niej możliwość ucałowania relikwii. Po południu o godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie peregrynacji. Od rana do popołudnia będzie otworzony kościół i możliwość modlitwy przy relikwiach.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 17 00.

6. W Weremieniu spowiedź we czwartek od godz. 16 00, a w Postołowie od 17 00.

7. Swoją wizytę w naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj. Odwiedzi dzieci w sobotę 5 grudnia o godz. 16 00. Biuro św. Mikołaja będzie czynne przed przybyciem od godz. 15 00 do 16 00 w zakrystii kościoła parafialnego .

8. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po południu o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10 00 poświęcenie opłatków, które będą roznoszone do domów całej parafii. W tym roku jak i w poprzednim opłatki do naszych domów będą roznosić członkowie Akcji Katolickiej i Civitas Christiana. Z opłatkami idzie kilka grup. Ofiary z tej racji składane, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. W mieście opłatki będą roznoszone od godz. 16 00 do 20 00, na Huzelach i Łączkach w sobotę od godz. 9 00.

10. Przez cały okres Adwentu (od jutra) na tyle kościoła będzie stał kosz, do którego można przynosić różnego rodzaju suche produkty spożywcze – typu kasze, makaron, cukier, słodycze i inne oraz drobne środki czystości. Akcję organizuje młodzież RAM-u a zebrane artykuły zostaną przekazane ubogim i potrzebującym jako pomoc świąteczna.
11. Od poniedziałku w Adwencie, Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne. Ofiary w ten sposób zebrane będą przeznaczone na pomoc dzieciom potrzebującym.