Ogłoszenia duszpasterskie z 29 Niedzieli Zwykłej – 18 października 2020 r.

  1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej wspominamy dzieła misyjne Kościoła i modlitwą otaczamy misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na misje.
  2. Dzisiaj o godz. 1715 nabożeństwo różańcowe.
  3. W najbliższym tygodniu ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie nabożeństw różańcowych dla dzieci o godz. 1630, ale zachęcamy do odmawiania tej modlitwy w domach w gronie rodzinnym. Będzie różaniec po Mszy św. wieczorem o godz. 1730.
  4. W sobotę 24 października przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jana Balickiego. Modlimy się o jego kanonizację.
  5. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy nas poprzedzili do wiecznej ojczyzny i duszach naszych bliskich zmarłych, oraz duszach potrzebujących pomocy, polecajmy ich modlitwom Kościoła w wypominkach. Na bocznym ołtarzu znajdują się kartki wypominkowe, na których wypisujmy imiona  zmarłych.
  6. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.