Koncert Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 29 stycznia 2017 roku w naszym parafialnym kościele odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpiły zaprzyjaźnione chóry z Parafii: Baligród, Średnia Wieś, Jankowce-Glinne oraz nasz chór parafialny „Cantate Dominum”. Chóry uświetniły swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Następnie  poszczególne chóry prezentowały przygotowane  kolędy i pastorałki.
Chór z Baligrodu wykonał pieśni: „Zaśnij Dziecino”, „O święta noc” i  „Kolęda dla nieobecnych”. Chór prowadzi Pan Remigiusz Cecuła.

Następnie wystąpił chór z parafii Średnia Wieś. W ich wykonaniu  usłyszeliśmy utwory: „Wesołą nowinę”, Bóg się z Panny narodził” , „Północ już była” i „Wysławiamy Cię Panie”. Chór prowadzi Pani Magdalena Jania-Wasylewicz.

Jako kolejny wystąpił Chór z Parafii Jankowce–Glinne. Usłyszeliśmy utwory: „Dziś się Jezus rodzi”, „Wielka Boska moc” i „Śpij Dziecino”. Chór prowadzi Pan Bogumił Paszkowski.

W ostatniej kolejności zaprezentował się nasz chór parafialny. W jego wykonaniu usłyszeliśmy kolędy: „Ach, witajże”, „Z narodzenia Pana”, „Pokłon Jezusowi” i „Jasna Panna”. Chór prowadzi Pan Tadeusz Cecuła.

Na zakończenie wszystkie połączone chóry zaśpiewały pieśń „Misericordias Domini”.
Wszystkie chóry zebrały gromkie brawa od publiczności. Na pamiątkę wspólnego kolędowania każdy chór otrzymał  pamiątkowy dyplom i piękną, ręcznie wykonaną szopkę z dedykacją. Po koncercie wszyscy Goście i członkowie chórów uczestniczyli w spotkaniu w Restauracji „Szelców”.