28 listopada 2015 r.

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

JPIIW sobotni wieczór przywieziono do nas relikwie św. Jana Pawła II w ramach peregrynacji zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

O godz. 17 00 miało miejsce powitanie relikwii, następnie odprawiliśmy nabożeństwo wypominkowe i o godz. 18 00 uroczystą Mszę św. ku czci św. Jana Pawła II, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Szykuła, wikariusz. Na zakończenie Eucharystii wierni ucałowali relikwie, które pozostały w naszej świątyni do poniedziałku 30 listopada do godz. 15 00.
W poniedziałek 30 listopada o godz. 10 00 odprawiono Mszę św. przy relikwiach św. Jana Pawła II, zawierzając Jego wstawiennictwu losy naszych rodzin, parafii i całej Ojczyny.

Relikwie św. Jana Pawła II zostały podarowane Katolickiemu Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” przez J.E. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza i są relikwiami II stopnia. Władze Stowarzyszenia podjęły decyzję, aby peregrynacja odbywała się pod hasłem: Budujcie Civitas Christiana! Zapraszamy do galerii.

ADWENT 2015 – ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU LIRUGICZNEGO

Rok JubileuszowyNadchodzący rok duszpasterski, który będziemy w Polsce przeżywać pod hasłem: Nowe życie w Chrystusie, jest jednocześnie rokiem jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Jubileusz będziemy przeżywać na poziomie ogólnopolskim, diecezjalnym i parafialnym.

Uroczyste rozpoczęcie obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski w Archidiecezji Przemyskiej miało miejsce w sobotę, 28 listopada 2015 r. o godz. 15 00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Sprawowano wówczas I Nieszpory Adwentu, następnie pobłogosławiono świece, które przekaże się poszczególnym parafiom. Więcej informacji na temat obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia można znaleźć na stronie przemyska.pl/2015-2016.