Ogłoszenia z XXX Niedzieli zwykłej, 23 października 2016 r.

1.Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej wspominamy dzieła misyjne Kościoła i modlitwą otaczamy misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na misje.

2. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału.

3. W poniedziałek 24 października przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jana Balickiego. Modlimy się o jego kanonizację. Jutro po  nabożeństwie  różańcowym będzie można ucałować relikwie bł. ks. Jana.

4. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy nas poprzedzili do wiecznej ojczyzny i duszach naszych bliskich zmarłych, oraz duszach potrzebujących pomocy. W ciągu roku nie zawsze pamiętamy, by zamówić Mszę św. za naszych zmarłych, polecajmy ich modlitwom Kościoła w wypominkach. Na bocznym ołtarzu znajdują się kartki wypominkowe, na których wypisujmy imiona  zmarłych.

5. W piątek święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

7. Na naszym cmentarzu są zabytkowe nagrobki, które wymagają konserwacji. Kilka z nich zostało już odnowionych, by kontynuować te prace w niedzielę 30 października i w Uroczystość Wszystkich Świętych będą zbierane datki na odnowienie kolejnych nagrobków.