Ogłoszenia z XXIX Niedzieli Zwykłej – 22 października 2017 r.

  1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej wspominamy dzieła misyjne Kościoła i modlitwą otaczamy misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na misje.
  1. Dzisiaj o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału.

  1. We wtorek 24 października przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jana Balickiego. Modlimy się o jego kanonizację. We wtorek po  nabożeństwie  różańcowym   będzie można ucałować relikwie bł. ks. Jana.

  1. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy nas poprzedzili do wiecznej ojczyzny i duszach naszych bliskich zmarłych, oraz duszach potrzebujących pomocy, polecajmy ich modlitwom Kościoła w wypominkach. Na bocznym ołtarzu znajdują się kartki wypominkowe, na których wypisujmy imiona  zmarłych.

  1. W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Jest to dzień imienin pana Organisty, pamiętajmy o tym w naszej modlitwie.

  1. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

  1. W kościele zakończył się kolejny etap prac remontowych. W piątek zakończono rozbiórkę rusztowań w głównej nawie i rozpoczęła się budowania rusztowania w kaplicy św. Antoniego.