Ogłoszenia z XVII Niedzieli Zwykłej – 29 lipca 2018 r.

  1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  1. W środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Może stać nas będzie zrezygnować w tym miesiącu z napojów alkoholowych, by w ten sposób pomóc osobom, które cierpią z powodu alkoholizmu. Słyszeliśmy w dzisiejszym liście apel o 100 dni trzeźwości w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Niech to będzie nasz dar dla ratowania Ojczyzny.
  1. W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów.

  1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota sierpnia. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17 00. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie. Osobom, które obchodzą nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca przypominamy aby najbliższą spowiedź ofiarować jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
  1. W Weremieniu spowiedź w czwartek od 16 00, a w Postołowie od 17 00.

  1. We czwartek 2 sierpnia w kościele parafialnym jest możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
  1. W przyszłą niedzielę nasz pan organista Tadeusz Cecuła będzie obchodził Jubileusz 60-lecia pracy w naszym kościele. Wieczorem w przyszłą niedzielę o godz. 18 00 będzie odprawiona w Jego intencji Msza św. i po Mszy będzie koncert naszego chóru pod dyrekcją Jubilata. Na tę uroczystość zapraszamy całą wspólnotę parafialną.