Ogłoszenia z VIII Niedzieli zwykłej, 26 lutego 2017 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Starajmy się zachować abstynencję przez cały Wielki Post. Módlmy się za ludzi uzależnionych i za ich rodziny. Może stać nas będzie na podjęcie zobowiązań trzeźwościowych, by w ten sposób pomóc ludziom uzależnionym.

2. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę  na chrzcie świętym.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta a dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.

5. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele z posypaniem głów popiołem, będą o godz. 6.30 , 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. W Weremieniu Msza św. o godz. 16.00,  w Postołowie o 17.00 , w  szpitalu o 16.00. 

6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

7. W Wielkim Poście Drogi Krzyżowe będą; dla dzieci we czwartek o godz. 17.00, dla dorosłych w piątek o godz. 17.30 i dla młodzieży w piątek po Mszy św. wieczorem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach . Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu …”

8. W Weremieniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, a w Postołowie o 17.00. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową prosimy by odprawić we własnym zakresie bo wypada pierwszy piątek miesiąca i w kościele parafialnym jest spowiedź.

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca, spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Weremieniu spowiedź we czwartek o godz. 16.00, a w Postołowie o 17.00.

10. Przypominamy młodym, którzy przygotowują się do zawarcia małżeństwa, że przynajmniej na trzy miesiące przed ślubem powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej aby spisać protokół i załatwić inne formalności. Na katechezę przedślubną narzeczeni powinni się zgłosić do poradni na sześć miesięcy przed ślubem.

11. W drugą niedzielę Wielkiego Postu w domu katechetycznym o godz. 16.00 rozpoczną się katechezy dla młodzieży, która ukończyła 17 lat jako przygotowanie do małżeństwa. Zaświadczenie z tych katechez jest wymagane przy spisywaniu protokołu przedślubnego. Bardzo często młodzież lekceważy to przygotowanie i przychodzą do kancelarii bez zaświadczeń. Wtedy trzeba szukać takich spotkań w innych parafiach.

12. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i po Gorzkich Żalach o godz. 17.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.