Ogłoszenia z VI Niedzieli Zwykłej – 11 lutego 2018 r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Starajmy się zachować abstynencję przez cały Wielki Post. Módlmy się za ludzi uzależnionych i za ich rodziny. Może stać nas będzie na podjęcie zobowiązań trzeźwościowych, by w ten sposób pomóc ludziom uzależnionym.
 1. Dzisiaj o 17 15 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny a także w intencji chorych bo dzisiaj też obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.
 1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na dalsze prace remontowe.

 1. We wtorek zamiast we środę  odpust w Hoczwi ku czci św. Walentego. Suma odpustowa o godz. 12 00.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę  na chrzcie świętym.
 1. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta a dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
 1. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele z posypaniem głów popiołem, będą o godz. 6 30, 10 00 i wieczorem o godz. 18 00. W Weremieniu Msza św. o godz. 16 00 a w Postołowie o 17 00, w  szpitalu o 16 00 .
 1. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 1. W Wielkim Poście Drogi Krzyżowe będą; dla dzieci we czwartek o godz. 17 00, dla dorosłych w piątek o godz. 17 30 i dla młodzieży w piątek po Mszy św. wieczorem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17 00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu …”
 2. W Weremieniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16 00, a w Postołowie o 17 00.
 3. W piątek 16 lutego będzie  nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie  możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.
 4. W środę po Mszy św. wieczorem spotkanie Akcji Katolickiej.

 1. W piątek po Mszy św. wieczorem spotkanie Grupy Biblijnej.

 2. Przypominamy młodym, którzy przygotowują się do zawarcia małżeństwa, że przynajmniej na trzy miesiące przed ślubem powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej aby spisać protokół i załatwić inne formalności. Na katechezę przedślubną narzeczeni powinni się zgłosić do poradni na sześć miesięcy przed ślubem.
 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu w domu katechetycznym o godz. 16 00 rozpoczną się katechezy dla młodzieży, która ukończyła 17 lat jako przygotowanie do małżeństwa. Zaświadczenie z tych katechez jest wymagane przy spisywaniu protokołu przedślubnego. Bardzo często młodzież lekceważy to przygotowanie i przychodzą do kancelarii bez zaświadczeń. Wtedy trzeba szukać takich spotkań w innych parafiach.
 1. W przyszłą niedzielę 18 lutego w Bieszczadzkim Domu kultury o godz. 16 00 będzie wyświetlany film o Prymasie Kardynale Wyszyńskim pt. „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Zapraszamy na projekcję tego filmu, który przybliży nam sylwetkę Prymasa Wyszyńskiego.