Ogłoszenia z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 15 maja 2016 r.

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kieruje naszą uwagę na Tego, Który „od Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź.
  2. Po południu o 17.30 nabożeństwo majowe i nowenna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. W dni powszednie Msza św. o godz.18.00 z Nowenną.
  3. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek jako pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Ekwadorze.
  4. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 , 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału choć jest to dzień pracy.
  5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 przystąpią do sakramentu bierzmowania uczniowie klas III gimnazjum, którego udzieli nowy metropolita naszej Archidiecezji ks. abp Adam Szal. Wtedy też będzie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła.
  6. We środę po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  7. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
  8. W czwartek na Mszy św. wieczorem młodzież przystępująca do bierzmowania odnowi swoje przyrzeczenia abstynenckie, w piątek otrzyma krzyże. W piątek i sobotę po Mszy św. oraz nabożeństwie próba przed bierzmowaniem.
  9. W najbliższą sobotę ingres Księdza Arcybiskupa Adama do Archikatedry o godz. 10.00. Gdyby byli chętni na wyjazd, prosimy by do poniedziałku wieczorem zapisać się w zakrystii.
  10. W sobotę od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź przed bierzmowaniem dla świadków i rodziców.