Ogłoszenia z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Po południu o godz. 17 30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a po nim ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą: o godz. 7 00, 8 30 uroczysta suma z procesją ulicami  miasta o godz. 10 00, oraz wieczorem o godz. 18 00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11 30 i 13 00 .
  Ołtarze przygotują:
  pierwszy na podwórzu kościelnym:  Akcja Katolicka , drugi mieszkańcy ulicy 1000-lecia, trzeci mieszkańcy Rynku, a czwarty przy figurze Matki Bożej mieszkańcy Pl. Konstytucji 3 Maja.

  Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków jak również chłopców do dzwonienia w czasie procesji w Boże Ciało i przez całą oktawę. Zapraszamy na Mszę św. i procesję w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku przystąpiły do  I Komunii św. Przez całą oktawę zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia na Mszę św. wieczorem, po której będzie procesja Eucharystyczna. Dzieci zapraszamy na próbę sypania kwiatków we wtorek na godz. 16 00. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił na terenie naszej archidiecezji ks. abp. Adam Szal.

 1. W Boże Ciało Msza św. w Weremieniu o godz. 9 00, a w Postołowie o 10 00. Zapraszamy na sumę z procesją  ulicami  miasta o godz. 10 00.
 2. Wydział Nauki Katolickiej w Przemyślu organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach od 1 do 9 lipca i są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 1. We środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie będzie dla wszystkich szkół o godz. 8 00.
 1. W Boże Ciało wyjazd na koncert do Rzeszowa z parkingu koło Liceum o godz. 17 00 , a powrót po koncercie około godz. 1 00 w nocy.
 1. Początkiem lipca wyruszy na pątniczy szlak 39 raz  Przemyska Piesza Pielgrzymka  na Jasną Górę. Jedna z grup wyrusza 4 lipca z Leska. Jest też możliwość duchowego pielgrzymowania. Deklaracje są wyłożone na bocznym ołtarzu, po wypełnieniu te deklaracje można wrzucić do przygotowanej skrzynki. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką będzie  w niedzielę 23 czerwca o godz. 19 00 w domu katechetycznym.