Ogłoszenia z Uroczystości Najświętszej Trójcy, 22 maja 2016 r.

  1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza św. w czasie, której ks. abp Adam Szal udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas trzecich gimnazjum oraz uroczyście zostaną wprowadzone do kościoła relikwie św. Jana Pawła II.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą: o godz. 7.00, 8.30, uroczysta suma z procesją ulicami miasta o godz. 10.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.
    Ołtarze przygotują: pierwszy na podwórzu kościelnym: Akcja Katolicka, drugi mieszkańcy ulicy 1000-lecia, trzeci mieszkańcy Rynku, a czwarty przy figurze Matki Bożej mieszkańcy Pl. Konstytucji 3 Maja.
    Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków jak również chłopców do dzwonienia w czasie procesji w Boże Ciało i przez całą oktawę. Zapraszamy na Mszę św. i procesję w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku miały rocznicę I Komunii św. Przez całą oktawę zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia na Mszę św. wieczorem, po której będzie procesja Eucharystyczna.
  3. W Boże Ciało Msza św. w Weremieniu o godz. 9.00 a w Postołowie o 10.00. Zapraszamy na sumę z procesją ulicami miasta o godz. 10.00.
  4. Zapraszamy dziewczynki z klas I, II i III na próbę sypania kwiatów w poniedziałek na godz. 17.00. Na próbę mogą przyjść również dzieci młodsze.