Ogłoszenia z Niedzieli w Oktawie Wielkanocy, czyli Bożego Miłosierdzia – 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Baligrodzie odpust ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 10 30, a w Glinnem o godz. 12 00.
 1. Po południu o godz. 17 30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za pobożne odmówienie Koronki można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Koronkę trzeba odmówić w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 1. Od dzisiejszej niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Prosimy, by na Mszę św. o godz. 13 00 przyszły dzieci ze skarbonkami Caritas, które otrzymały w Wielkim Poście.
 1. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 1. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia.
 1. We środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe.

 1. W piątek Uroczystość Maryi Panny, Królowej Polski. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7 00,  8 30 o 11 00 na Plantach, gdyby przeszkodziła nieodpowiednia pogoda to ta Msza będzie w kościele i wieczorem o 18 00. Nabożeństwo majowe o godz. 17 30.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek od godz. 17 00. W piątek spowiedzi nie będzie ze względu na Uroczystość. Chorych z racji pierwszego piątku odwiedzimy we czwartek przed południem.
 1. Spowiedź w Weremieniu we czwartek od 16 00, a w Postołowie od 17 00.
 1. W sobotę rozpoczynamy 5 pierwszych sobót miesiąca.

 1. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Poprzez lekturę Pisma św. w naszych rodzinach, uczestnictwo w nabożeństwach chcemy pełniej przyjąć dar Boży jakim są natchnione księgi.
 1. W tym roku Pierwsza Komunia dzieci kl. III będzie 12 maja o godz. 11 30.

 1. Mieszkańcy ul. Źródlanej zapraszają na majówki, które odbywać się będą w każdą niedzielę maja o godz. 19 00 przed figurką Matki Bożej w źródełkach.