Ogłoszenia z IV Niedzieli Wielkanocnej, 17 kwietnia 2016 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Każdego dnia rozpoczętego tygodnia wspieramy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i modlimy się o dar nowych, świętych powołań. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw tzw. Suche Dni.
  2. W sobotę 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha patrona Polski.
  3. 28 kwietnia w Krakowie nasza parafia ma odbiór relikwii świętego Jana Pawła II, które będą w naszym kościele. Chcemy tam pojechać autokarem dlatego do przyszłej niedzieli prosimy chętnych o zapisy w zakrystii. Po odbiorze relikwii pojedziemy jeszcze do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II.
  4. W ostatni dzień kwietnia, w sobotę z naszej parafii wyruszy Bieszczadzki Rajd Maryjny przygotowujący duchowo do miesiąca maja. Jest to forma turystyki religijnej, dlatego na szlaku przewidziane są rozważania i czas do osobistych przemyśleń. Trasa będzie prowadziła przez lasy łąki i tereny górzyste dlatego wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Celem trasy jest miejscowość Górzanka a jej łączna długość to około 33 kilometrów. Na szlak mogą iść osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie od 15 roku życia za pisemną zgodą rodzica. Z racji, że na koniec przewidziane jest ognisko i wspólny powrót autokarem, chętnych prosimy o zapisy na listę w zakrystii i pokrycie kosztów organizacyjnych w cenie 15 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę w następnym tygodniu.
  5. W niedzielę 24 kwietnia na prośbę papieża Franciszka organizowana jest zbiórka do puszek jako pomoc humanitarna dla Ukrainy.