Ogłoszenia z III Niedzieli Wielkanocnej, 10 kwietnia 2016 r.

  1. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorem nieszpory niedzielne.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Poprzez lekturę Pisma św. w naszych rodzinach i uczestnictwo w nabożeństwach chcemy pełniej przyjąć dar Boży, jakim są natchnione księgi. Każdego dnia w tym tygodniu podczas Mszy św. wieczorem będą głoszone krótkie katechezy biblijne odpowiadające m.in. na pytania: Po co czytać Pismo Święte? Co w nim można znaleźć? Jak czytać i rozważać Słowo Boże? Czym jest medytacja? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bardziej zrozumieć Pismo Święte i nauczyć się nim modlić.
  3. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace remontowe naszego kościoła. Rozpoczęły się prace przy schodach, są obkładane boki schodów kamieniem. W kościele w kaplicy rozebrane zostało rusztowanie i po niedzieli będzie składany ołtarz Serca Jezusowego, a w głównej nawie będzie budowane rusztowanie do dalszych prac.
  4. Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  5. W poniedziałek o godz. 10.00 w budynku Liceum Ogólnokształcącego będzie otwarcie wystawy o Żołnierzach Niezłomnych. Wystawa będzie czynna od 11 do 22 kwietnia w dni robocze w godz. od 12.00 do 17.00.
  6.  We środę po Mszy św. wieczorem spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. Zapisy na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie, można dokonywać u swoich katechetów, jak również w zakrystii. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym spotkaniu.
  8. Dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają podczas wakacji możliwość uczestniczenia w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie. Szczegółowe informacje u ks. Pawła oraz na stronie internetowej www.oaza.przemyska.pl.