Ogłoszenia z II Niedzieli Wielkanocy, 23 kwietnia 2017 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Baligrodzie odpust ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 11.00,  a w Glinnem o godz. 12.00. Dzisiaj są  zbierane ofiary do puszek by pomóc ofiarom wojny w Syrii.
  1. Po południu o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za pobożne odmówienie Koronki można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Koronkę trzeba odmówić w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
  1. Od dzisiejszej niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Prosimy by na Mszę św. o godz. 13.00 przyszły dzieci ze skarbonkami Caritas, które otrzymały w Wielkim Poście.
  1. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski.
  1. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej.
  1. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Poprzez lekturę Pisma św. w naszych rodzinach, uczestnictwo w nabożeństwach chcemy pełniej przyjąć dar Boży jakim są natchnione księgi.
  1. W tym roku Pierwsza Komunia dzieci kl. III będzie 14 maja o godz. 11.30.
  1. W najbliższą sobotę 29 kwietnia w Przemyślu odbędzie się XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców z bardzo ciekawymi wystąpieniami i prelekcjami. Jeśli są chętni nauczyciele na ten wyjazd prosimy by zgłosić się dzisiaj do zakrystii po zaproszenie.
  1. W najbliższą środę na Mszę św. wieczorem i spotkanie zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum w związku z wyjazdem na rekolekcje przed bierzmowaniem.