Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kieruje naszą uwagę na Tego, który „od Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Na Mszy św. o godz. 1000 pierwsza Komunia, Komunie będą jeszcze przez następne trzy niedziele. Prosimy by tę Mszę św. pozostawić dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom.
 2. Po południu o 1730 zakończenie nabożeństw majowych. Od jutra nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczorem a w niedzielę o godz. 1730.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 630, 700 i wieczorem o godz. 1800. Zapraszamy do licznego udziału choć jest to dzień pracy.
 4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
 5. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.
 7. Spowiedź w Weremieniu we czwartek od godz. 1600, a w Postołowie od 1700.
 8. W pierwszy piątek zamierzamy odwiedzić chorych w domach. Prosimy by jeszcze do czwartku zgłosić chorych, którzy chcą skorzystać z tej posługi. Odwiedzimy tylko tych chorych, którzy będą zgłoszeni.
 9. Dzieci, które w przyszłą niedzielę będą przeżywać I Komunię św. zapraszamy na próby w poniedziałek i środę o godz. 1600. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w każdą sobotę od godz. 1000 do 1100.
 10. Komunikaty Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. 

W związku ze zniesieniem z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19, które odnoszą się również do kościołów informujemy, że na terenie Archidiecezji Przemyskiej od tegoż dnia obowiązywać będą niżej podane zasady:

 • W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.
 • Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w procesji może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłaniania ust i nosa.
 • Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.  Katechizm Kościoła Katolickiego (nr 2181) przypomina: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

Od przyszłej niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.