Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Po południu o godz. 1730  nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiaj o godz. 1000 druga grupa dzieci klas trzecich będzie przeżywać I Komunię św. Zaś na Mszy św. o godz 1130 swój jubileusz czterdziestolecia kapłaństwa będzie obchodził ks. proboszcz Mieczysław Bąk. Polecajmy naszym modlitwom Jubilata wypraszając zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Leskiej.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczorem spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą: o godz.: 700, 830, uroczysta suma z procesją wokół kościoła o godz. 1000 oraz wieczorem o godz. 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1130 i 1300.  W tym roku nie będzie procesji ulicami miasta, ponieważ w procesji takiej mogło by uczestniczyć tylko do 150 osób.
 5. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na podwórzu kościelnym: pierwszy – Akcja Katolicka, drugi – mieszkańcy ulicy 1000-lecia, trzeci – mieszkańcy Rynku, a czwarty – mieszkańcy Pl. Konstytucji 3 Maja.
 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków jak również chłopców do dzwonienia w czasie procesji w Boże Ciało i przez całą oktawę. Zapraszamy na Mszę św. i procesję w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku już przystąpiły do  I Komunii św.
 7. Przez całą oktawę zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia na Mszę św. wieczorem, po której będzie procesja Eucharystyczna. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił na terenie naszej archidiecezji ks. abp. Adam Szal.
 8. W Boże Ciało Msza św. w Weremieniu o godz. 900 a w Postołowie o 1000.
 9. W najbliższą sobotę 13 czerwca nabożeństwo fatimskie.
 10. Dzieci, które w przyszłą niedzielę będą przeżywać I Komunię św. zapraszamy na próby w poniedziałek i środę o godz. 1600. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 1000 do 1100.
 11. W niedzielę 28 czerwca na Mszy św. o godz. 1300 arcybiskup Adam Szal udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas VIII, dlatego prosimy rodziców tej młodzieży na spotkanie, które odbędzie się we  wtorek po Mszy św. wieczorem w kościele.