Ogłoszenia duszpasterskie z 7 Niedzieli Zwykłej – 19 lutego 2023 r.

  1. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730, zapraszamy na różaniec odmawiany przez mężczyzn.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Starajmy się zachować abstynencję przez cały Wielki Post. Módlmy się za ludzi uzależnionych i za ich rodziny. Może stać nas będzie na podjęcie zobowiązań trzeźwościowych, by w ten sposób pomóc ludziom uzależnionym.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę  na chrzcie świętym.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta a dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.
  5. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele z posypaniem głów popiołem, będą o godz. 630, 1000 i wieczorem o godz. 1800. Metropolita Przemyski abp Adam Szal prosi o zebranie składki podczas Mszy św. w Środę Popielcowątj. 22 lutego br. Składka zostanie przekazana na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.

     W Weremieniu Msza św. o godz. 1600, a w Postołowie o 1700, w szpitalu o 1600.  

  1. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  2. W Wielkim Poście Drogi Krzyżowe będą; dla dzieci we czwartek o godz. 1700, dla dorosłych w piątek o godz. 1730 i po Mszy św. wieczorem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1700. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu …”
  3. W Weremieniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1600, a w Postołowie o 1700.
  4. W tym tygodniu spotkania formacyjne przed bierzmowaniem dla klas szóstych.  W poniedziałek klasa VI B, spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 1800. We wtorek klasa VI A o godz. 1700 spotkanie w Betanii, a później Msza św.
  5. W tygodniu który minął, do konserwacji została zabrana figura św. Jana Nepomucena. Stała ona przy drodze na Cisną. Po renowacji w zakładzie kamieniarskim powróci na swoje miejsce.