Ogłoszenia duszpasterskie z 6 Niedzieli Zwykłej – 14 lutego 2021 r.

  1. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorną nieszpory niedzielne.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Starajmy się zachować abstynencję przez cały Wielki Post. Módlmy się za ludzi uzależnionych i za ich rodziny. Może stać nas będzie na podjęcie zobowiązań trzeźwościowych, by w ten sposób pomóc ludziom uzależnionym.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę  na chrzcie świętym.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta a dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
  5. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele z posypaniem głów popiołem, będą o godz. 630, 1000 i wieczorem o godz. 1800.
  6. W Weremieniu Msza św. o godz. 1600 a w Postołowie o 1700.  
  7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  8. W Wielkim Poście Drogi Krzyżowe będą; dla dzieci we czwartek o godz. 1700, dla dorosłych w piątek o godz. 1730 i po Mszy św. wieczorem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1700. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach . Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu …”
  9. W Weremieniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1600, a w Postołowie o 1700.