5. Niedziela Zwykła – 7 lutego 2016 r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Starajmy się zachować abstynencję przez cały Wielki Post. Módlmy się za ludzi uzależnionych i za ich rodziny. Może stać nas będzie na podjęcie zobowiązań trzeźwościowych, by w ten sposób pomóc ludziom uzależnionym.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
 4. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie w ciągu dnia, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
 6. W Środę Popielcową w naszym kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. W Weremieniu Msza św. o godz. 16.00, a w Postołowie o 17.00, w szpitalu o 16.00.
 7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. W Wielkim Poście Drogi Krzyżowe będą: dla dzieci we czwartek o godz. 17.00, dla dorosłych w piątek o godz. 17.30, dla młodzieży w piątek po Mszy św. wieczorem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 9. W Weremieniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, a w Postołowie o 17.00.
 10. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne uczniów gimnazjum. W poniedziałek klasy pierwsze, we wtorek klasy drugie i w środę klasy trzecie.
 11. W czwartek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. We czwartek w szpitalu Msza św. o godz. 16.00.
 12. Przypominamy młodym, którzy przygotowują się do zawarcia małżeństwa, że przynajmniej na trzy miesiące przed ślubem powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej aby spisać protokół i załatwić inne formalności. Na katechezę przedślubną narzeczeni powinni się zgłosić do poradni na sześć miesięcy przed ślubem.
 13. W drugą niedzielę Wielkiego Postu w domu katechetycznym o godz. 16.00 rozpoczną się katechezy dla młodzieży, która ukończyła 17 lat jako przygotowanie do małżeństwa. Zaświadczenie z tych katechez jest wymagane przy spisywaniu protokołu przedślubnego. Bardzo często młodzież lekceważy to przygotowanie i przychodzą do kancelarii bez zaświadczeń. Wtedy trzeba szukać takich spotkań w innych parafiach.
 14. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczorem spotkanie Akcji Katolickiej.
 15. W piątek po Mszy św. wieczorem spotkanie grupy biblijnej.
 16. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca i składka przeznaczona jest na prace remontowe.