1 listopada 2014

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W pierwszy dzień listopada kierujemy nasze myśli w stronę nieba, aby oddać cześć Wszystkim Świętym. Oni własnym życiem pokazują, iż świętość jest możliwa, można dobrze przeżyć życie, można z pomocą Boga pokonać własne słabości, grzechy i ograniczenia.

O godz. 14.00 w kaplicy cmentranej odprawiliśmy uroczystą Eucharystię, której przewodniczył ks. proboszcz Mieczysław Bąk, zaś homilię wygłosił ks. Stanisław Fedak. Następnie umocniwszy naszą wiarę i nadzieję na zmartwychwstanie i życie wieczne, udaliśmy się z procesją na nasz cmentarz, aby Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym przypomnieć naszym bliskim zmarłym. Nasza pamięć i modlitwa o tych którzy odeszli jest wyrazem naszej wiary oraz wdzięczości za dobro, które wyświadczyli nam nasi bracia i siostry będący po tamtej stronie.

Przez cały listopad codziennie godz. 17.30 (w niedzielę o 17.15) w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w intencji naszych bliskich wiernych zmarłych.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.