Ogłoszenia z Poniedziałku Wielkanocnego, 28 marca 2016 r.

  1. Spotkania młodzieży RAM po przerwie świątecznej rozpoczną się w następny piątek 8 kwietnia po wieczornej Mszy św.
  2. W najbliższą sobotę rozpoczniemy w naszej parafii cykl nabożeństw pięciu kolejnych pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie za pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcała do tego Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
    W każdą pierwszą sobotę miesiąca, zaczynając od kwietnia a kończąc w sierpniu, będziemy ofiarować Mszę św. w intencji wynagradzającej, wskazanej przez Matkę Najświętszą. Warunkami koniecznymi, aby odprawić nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca są:

a) Spowiedź w pierwszą sobotę lub też w inny dzień np. z racji pierwszego piątku. Ważne, aby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej. Przystępując do spowiedzi należy wzbudzić intencję zadośćuczynienia wobec Niepokalanego Serca Maryi.
b) Komunia św. – po jej przyjęciu również należy wzbudzić intencję wynagradzającą.
c) Różaniec (jedna część) w intencji wynagradzającej.
d) Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.

Zapraszamy zatem w najbliższą pierwszą sobotę miesiąca wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.00, następnie na różaniec i rozmyślanie.

3. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia.

5. W niedzielę Miłosierdzia Bożego odpust w Baligrodzie i Glinnem. Suma odpustowa w Baligrodzie o godz.11.00 a w Glinnem o 12.00.